Jaki fotel biurowy wybrać?

Posted in Meble biurowe

Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać zwykłą fanaberią – osoby niezaznajomione z tematem zakrzykną nawet, że przecież krzesło to krzesło – wybór wysokiej klasy fotela biurowego, który odpowiadać będzie naszym potrzebom, ma ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia i komfortu. 8 godzin spędzonych w niezbyt wygodnej pozycji to w najgorszym razie lekki ból pleców pod koniec dnia. Jednak kilka bądź kilkanaście lat takich sesji może wiązać się z poważnymi, a często nieodwracalnymi zwyrodnieniami kręgosłupa i stawów, dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w porządne siedzisko do pracy. Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Kupujemy fotel biurowy – na co zwrócić uwagę?

Na początku warto zaznaczyć, że wybór fotela biurowego do codziennej pracy i nauki to kwestia wysoce indywidualna. Szczególnie, jeśli należysz do osób bardzo wysokich lub wręcz przeciwnie – o stosunkowo niewielkim wzroście. Wówczas znalezienie modelu o odpowiednich wymiarach może wymagać nieco więcej wysiłku, lecz ogromna ilość produktów dostępnych na rynku czyni to zadanie jak najbardziej możliwym.

Co wziąć pod uwagę, wybierając fotel biurowy? Dużą rolę odgrywa tutaj ergonomia samego siedziska, przez którą rozumiemy przede wszystkim możliwość dowolnej regulacji ustawienia poszczególnych elementów. Główne obszary dostosowania do osobistych preferencji to oparcie, podłokietniki oraz oczywiście wysokość – te trzy sekcje to absolutne minimum.

Warto zadbać również o obecność zagłówka, który odciąży mięśnie karku i ramion. Regulacja lędźwiowa jest natomiast miłym dodatkiem, który jednocześnie niejako wymusi prawidłową postawę. Jeśli chodzi natomiast o podstawę siedziska, do wyboru masz modele na kółkach (oferujące większą swobodę ruchu) oraz na płozach (zapewniające lepszą stabilność).

Zadbaj o komfort podczas pracy!

Jak widać, wybór odpowiedniego fotela do biura to coś więcej niż tylko estetyka. Właściwa postawa podczas wielogodzinnej pracy znacząco zmniejsza ryzyko dyskomfortu, a w dłuższej perspektywie także potencjalnych schorzeń natury zwyrodnieniowej. Jeśli szukasz modelu, który spełni Twoje oczekiwania, koniecznie sprawdź również kolekcję mebli i akcesoriów dostępnych na naszej stronie!

There are no reviews yet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Start typing and press Enter to search

Koszyk